İki yargıcın boşanma davası: ‘Altınlarımı çaldı, peşime dedektif taktı’

İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasının iki tarafı da yargı mensubu. 6 yıl önce evlenen Hâkim Dilara Ayşe Akdeniz Karasoy ile Savcı Abdullah Karasoy, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma yoluna gitti.

HalkTV’de Dinçer Gökçe’nin haberine göre, boşanma davasında, Dilara Ayşe Akdeniz Karasoy, Düzce Adliyesi’nde görevli savcı eşi Abdullah Karasoy’a “Altınlarımı çaldı” suçlamasında bulundu. Savcı Karasoy ise eşinin, eski kâtibi ile ilişkisi olduğu söylentisini yayarak peşine adam taktığını öne sürdü.

‘ŞİDDET VE EZİYET GÖRDÜM’

İki yargı mensubu arasındaki boşanma davasında karşılıklı ağır suçlamalar yer alıyor. Dilara Ayşe Akdeniz Karasoy; savcı eşinden evlilikleri boyunca şiddet ve eziyet gördüğünü öne sürdü. Hâkim Karasoy, eşine yönelik “Bir kere kolumu kırmıştı. Boğazımı sıkmıştı” ifadeleri kullandı.

HAKİM: ALTINLARIMI ÇALDI

Savcı eşinin, sadakat yükümlülüğüne aykırı hareket ettiğini iddia eden Karasoy, iki ayrı suç duyurusunda bulundu. Şikâyetlerin birinde Hâkim Karasoy; savcı eşini, altınlarını ve bilgisayarını çalmakla suçladı. Anılan başvuruya takipsizlik kararı verildi. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı ikinci başvuruda ise ‘kasten yaralama’ ve ‘eziyet’ suçlamasında bulundu.

‘BAŞKASIYLA TATİLE GİTTİ’

Savcı Karasoy adına sunulan dilekçelerde ise, Hâkim Karasoy’un psikolojik sorunlar yaşadığı, suçlamalarının gerisinde de yaşadığı rahatsızlığın yer aldığı görüşü savunuldu. Savcı Karasoy, esas şiddete uğrayanın kendisini olduğunu iddia etti. Eşinin, Aralık 2023’te İ. K. isimli bir erkekle tatile gittiğini kaydeden Savcı Karasoy, “Bu durum sadakat yükümlülüğünün ihlali” dedi.

‘2 MİLYON TL İSTEDİ’

Hâkim Karasoy’un, davayı açmadan önce 2 milyon TL isteği öne sürülen savunma dilekçesinde, “Bu planıyla istediği amaca ulaşamadı. Bu sefer müvekkili karalama kampanyası başlattı” ifadelerine yer verildi.

Hâkim Karasoy’un, eşini kötülemek için başsavcı dahil birçok yargı mensubunu aradığı kaydedildi.

‘SAVCI EŞİNİN PEŞİNE DEDEKTİF TAKTI’

Savunma dilekçesinde, Hâkim Karasoy’a ‘kıskançlık’ suçlaması da yöneltilerek, Savcı eşi ile eski kâtibi arasında ilişki olduğu söylentisini yaydığı suçlaması şu ifadelerle yapıldı:
“Adliye personelini dedektif gibi çalıştırdı. Müvekkilin (Savcı Karasoy) bir başka tanıdığı olan S. S. isimli adliye çalışanını arayarak bu kişiden, müvekkilin ve eski katibinin bir şekilde yan yana fotoğraflarını çekmesini istemiş. Eşinin kendisini aldattığını hemen HSK’ya (Hakimler ve Savcılar Kurulu) bildirdiğini, müvekkili ve eski katibini işten attıracağını söylemiştir.”

‘SES TAKINTISI VAR, TEMİZLİK HASTASI’

Hâkim Karasoy hakkında, savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu bilgisine yer verilerek, bu kişiye yönelik suçlamada ise: “Davacı (Hâkim Karasoy), müvekkile ait şahsi bilgisayar, robot süpürge, 15 adet çeyrek altını da alarak evden ayrılmıştır” denildi.

Hâkim Karasoy’un, ses takıntısı nedeni ile çiftin 5 yıl boyunca aynı odada kalamadıkları ifade edilerek, bu kişinin temizlik hastası da olduğu öne sürülerek “Müvekkil eliyle alnını kaşımış olsa bile, müvekkile elini yıkatmaya çalışmış, bu gibi istekleriyle müvekkile hayatı zehir etmiştir” denildi. Savcı Karasoy’un, şahit olarak gösterdiği 10 kişiden 4’ünün hâkim-savcı olduğu anlaşıldı.

KORUMA KARARI VERİLDİ

Hâkim Karasoy, mahkemeye yaptığı başvuruda eşine yönelik korunma talep etti. Mahkeme, 3 ay süre ile Savcı Karasoy’un, eşine yaklaşmaması kararı verdi. Mahkeme, Hâkim Karasoy’un, yeşil pasaportu dahil bir takım kişisel eşyalarının iadesi yönündeki talebi de kabul etti. İlgili karar Düzce Adliyesi’ne gönderildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x