Daltonlar’ın Lideri Rusya’da Yakayı Ele Verdi

Dinçer GÖKÇE

Özellikle motosikletle silahlı ve bombalı saldırılar ile adından söz ettiren Barış Boyun grubuna yönelik operasyondan sonra önemli bir ismin daha yakalandığı öğrenildi. Bir süre öncesine kadar Barış Boyun ile ortak hareket eden ancak aralarında husumet oluşan Daltonlar’ın lideri Beratcan Gökdemir de Rusya’da yakalandı.

İADE İŞLEMLERİNE BAŞLANDI

Üç ayı aşkın bir süre önce Rusya’ya geçtiği öğrenilen Beratcan Gökdemir, Rusya’nın Oblastı eyaletine bağlı Kasimov şehrinde yakalandı. Üzerinde sahte Gürcistan kimliği çıkan Gökdemir’in iadesi için işlemlere başlandığı öğrenildi. Gökdemir’in parmak izi örnekleri bu ülkeye gönderildi.

‘Can Dalton’ olarak bilinen Beratcan Gökdemir, üç ay önce Rusya’ya geçmiş.

SEVGİLİSİ İLE TUZAĞA DÜŞÜRDÜ

Hakkında Kırmızı Bültenle arama kararı bulunan Beratcan Gökdemir’in çetesi, motosikletle silahlı ve bombalı saldırılarla adından söz ettirdi. Gökdemir’in başında olduğu grup en son geçen yıl ocak ayında Haliç Köprüsündeki uzun namlulu silahların kullanıldığı saldırı ile adından söz ettirdi. Gökdemir’in, sevgilisi Gizem Karamelek’in temasa geçtiği Halil Ay’ı tuzağa düşürdü. Anılan saldırıda Ay’ın adamı Cumali Aslan öldü.

Beratcan Gökdemir’in sevgilisi Gizem Karamelek tutuklu durumda.
Haliç saldırısında kurtulan Halil Ay, geçen Ağustosta Fransa’da öldürüldü.

Daltonlar çetesinin bir diğer yöneticisi Bahadır Akdağ ise tutuklu durumda.

İtalya’da, Barış Boyun ile birlikte Bayram Demir de yakalanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x